שירותי שיננית

שירותי שיננית

רבים רואים בביקור אצל שיננית לפחות פעמיים בשנה המלצה או אפילו הצעה בלבד, זאת בניגוד לבדיקה תקופתית אצל רופא שיניים שאליה מתייחסים ברצינות רבה יותר ומקפידים לבצע. חשוב לדעת שהביקור אצל שיננית חשוב לא פחות מביקור אצל רופא שיניים. ככל שתקפידו להגיע לשיננית על בסיס קבוע כך יפחתו הסיכויים שתזדקקו לטיפוליו של רופא שיניים, טיפולים שלא נחשבים לתענוג גדול. בחיוך מושלם בע"מ תקבלו טיפול שיננית קפדני ויסודי שיחסוך לכם טיפולים וכאבים רבים.

מהי שיננית?

השיננית מהווה חלק חשוב בצוות הרפואי המלווה את רופא השיניים. שיננית נחשב למקצוע פרא רפואי ושינניות בוגרות לימודים תיאורטיים ומקצועיים שבסיומם הן מקבלות תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות וזאת לאחר שעמדו בבחינות ממשלתיות. השיננית מבצעת בעיקר טיפולים מניעתיים שנועדו לתחזק את השיניים ולשמר אותן במצב טוב במטרה לחסוך טיפולים מורכבים וכואבים. תפקידה של השיננית הוא גם מתן הדרכה בכל הקשור לשמירה על היגיינת הפה.


מה ניתן למנוע באמצעות ביקור קבוע אצל שיננית?

סילוק אבנית ורובד החיידקים שעל השן (פלאק) אותם מבצעת השיננית בטיפול מונעים עששת בשיניים. העששת גורמת לחורים בשיניים המטופלים בסתימות במקרה הטוב, ולזיהומים עמוקים הדורשים פעולות אגרסיביות יותר כמו טיפול שורש או עקירה במקרה הפחות טוב. ביקור קבוע אצל שיננית יפחית משמעותית את הסיכוי להתפתחות מחלות חניכיים, דימום וגם ריח רע מהפה.

הטיפולים העיקריים שמבצעת השיננית:

הסרת אבנית: האבנית היא חומר בצבע צהבהב – אפרפר המצטבר בין השיניים. האבנית מוכרת לנו גם ממקומות אחרים לחלוטין כמו האמבטיה או המטבח. האבנית נוצרת מהסתיידות של רובד השן. היא מצטברת בעיקר במקומות אליהם קשה להגיע עם מברשת השיניים. האבנית מפריעה מבחינה אסתטית וגם בריאותית: היא גורמת לאדמומיות בחניכיים ולהתפתחות דלקת ובהמשך אף למחלות או נסיגת חניכיים המסכנים את יציבות השיניים.
זיהוי מחלות חניכיים: מחלות חניכיים חשוב מאוד לזהות ולטפל בהן בזמן. לרוב הראשונה שמזהה שישנה בעיה בחניכיים היא השיננית שמגלה את הבעיה תוך כדי ניקוי השיניים והחניכיים מאבנית. סילוק האבנית יכול לטרפד את התפתחות המחלה בשלבים מוקדמים. אם המחלה בשלבים מתקדמים יותר השיננית מתריעה על כך ומפנה לטיפול מתאים.
​​​​​​​
טיפול בשיניים רגישות ושיפור האסתטיקה: כאשר ישנם שורשי שן החשופים מעט ישנה רגישות יתר של השיניים לחום וקור. השיננית תייעץ איך להתמודד עם מצבים אלה. השיננית בנוסף גם מסייעת לרופא השיניים בכל תהליך שתעברו אצלו כולל טיפולי אסתטיקה של הפה או תהליכים מורכבים בהם תשמש יד ימינו של הרופא.
הקצאת שורשים (ניקוי אבנית עמוק): ניקוי עמוק מתחת לחניכיים וסילוק כל החיידקים, ריפוי החניכיים וסגירתם על השן לשם יציבות ובריאות השן לאורך זמן.

אלטמן קידום עסקים