טיפול שורש וכתרים

טיפול שורש וכתרים – טיפולים משמרים

טיפולי שיניים נעים על פני סקאלה רחבה, החל מהטיפולים הפשוטים כמו בדיקת שייניים תקופתית, ניקוי שיניים וסתימות דרך טיפולים מורכבים יותר כמו טיפול שורש וכתרים ועד טיפולים מורכבים מאוד הדורשים כבר התערבות כירורגית כמו השתלת שיניים על כל הכרוך בכך, כולל השתלת עצם במידת הצורך. טיפולים משמרים נועדו לשמור על השיניים במצב תקין ולהביא לכך שלא ישחקו עד כדי נפילתן מוקדם מהצפוי. טיפולי שורש או כתרים הם חלק מן הטיפולים המשמרים שאנו מציעים בחיוך מושלם בע"מ.

טיפולי שורש- מתי ולמה

טיפול שורש נחשב לטיפול שגרתי יחסית אך עם זאת הוא דורש מיומנות וניסיון. כשמו, זהו טיפול שבא לבצע תיקון בחלק הבסיסי והחשוב ביותר של השן- השורש. למרות שהוא לא נראה לעין ומוסתר, ללא השורש לשן לא תהיה אחיזה. טיפול שורש נדרש כאשר זיהום או ריקבון של השן מגיע עד לשורש. כאשר הזיהום התפשט וחדר פנימה אל עומק השן עד לשורש, טיפול רגיל של סתימה חיצונית לא יספיק. לזה בדיוק קוראים: לטפל בבעיה מהשורש…


איך נעשה טיפול שורש?

טיפול שורש נעשה בהרדמה כך שלפני שתתחיל הפעולה עצמה ירדים הרופא את האזור. לאחר מכן יגיע אל אזור תעלות השן וינקה אותו מהזיהום עד לשורש השן. על מנת שהזיהום לא יחזור, מתבצעת סתימה של תעלות השן. טיפול שורש דורש עבודה מדויקת מאוד. חשוב לבצע את הניקוי בזהירות כדי לא לפגוע בתעלות הקטנות וכדי שלא יתפתח זיהום משני באזור. אנחנו בחיוך מושלם בע"מ מבצעים כבר שנים טיפולי שורש על הצד הטוב ביותר ובמיומנות רבה.

לחזק את השורש עם כתר

שן שנעשה בה טיפול שורש היא מועדת יותר לפגיעות וחלשה יותר. לכן שיניים שעברו טיפול שורש מומלץ לחזק עם כתר. טיפול שורש אינו המצב היחיד בו יהיה צורך בכתר. גם כאשר שן נמצאה רקובה בחלקה, כאשר נעשתה עקירה של שן או כששן נשברת יש מקום להתקין כתר. אם בעבר כתר היה עשוי מתכת והיה בולט לעין, היום הכתר דומה במראהו למראה הטבעי של השן ומשתלב בצורה טבעית לשיניים הסמוכות. התאמת הכתר נעשית באופן ממוחשב על פי מבנה השיניים של כל מטופל כך שהכתר יתאים למבנה הפה והשיניים שלו באופן מושלם.

אלטמן קידום עסקים